Lütfen Tüm Bilgileri Doldurun.
Gemi Kapasitesi Dolu
Geçersiz Tarih Aralığı
Sakız Adası Kapı Vizesi

                      SAKIZ ADASI KAPIDA VİZE UYGULAMASI 2019  ( 25 Mayıs - 30 Eylül ayları arası )

 

Yunan Adalarına geçişi kolaylaştıran  KAPI VİZESİ uygulaması 25 Mayıs 2019 itibariyle başlamıştır.

Pasaportunda geçerli bir Schengen vizesi olmayıp, Adalara Gitmek isteyen Türk vatandaşları için gerekenler;

1-  En az 3 ay geçerliliği olan, 2 sayfası boş olan ve üzerinde K.K.T.C.  giriş damgası olmayan bir pasaport. ( Pasaportun fotokopileri gönderilecek aslı değil )

2-  Vize Başvuru Formu  doldurulup imzalanarak, 1 adet vesikalık fotoğraf ( arka fonu beyaz ve son zamanlarda çekilmiş )  , kimlik fotokopisi ve pasaport fotokopileri ( ilk fotoğraflı sayfanın ve daha önce alınmış schengen varsa o sayfaların ) ile birlikte seyehatten 36 saat önce acentamıza başvurmak. ( Evraklarınızı kargo ile adresimize yollayabilirsiniz )

3-    Kesin seyahat tarihleri belirtilmiş feribot bileti ( Sitemizin Online Satış Bölümünden Alabilirsiniz - Open olmayacak ) ve ücreti ödenmiş, giriş ve çıkış tarihleri belli otel rezervasyon konfirmesi. ( Acentamızdan temin edilebilir ) Günübirlik gidişlerde otel rezervasyonu aranmayacaktır.

4-   Aileleriyle seyahat edecek 12 yaşa kadar olan çocuklardan sadece 10.-€ hizmet ücreti alınacaktır.

5-  Yunanistan Kapı vize ücreti kişi başı : 50.-€ dur. Başvuru esnasında, kargo ile birlikte ya da web sitemizden önceden ödeme yapılmalıdır. Evraklarınız adaya gönderildikten sonra iptali yoktur. Kargo Adresimiz;

Sunrise Tur

Musalla Mah. 1065 Sok. No:17/a Çeşme - İZMİR  0232 712 97 97

6-  Adaya gidince parmak izleriniz de alınacağından işlemler biraz uzun sürecektir. Günübirlik geçişlerde ve aynı gün ada turu olan misafirlerimiz sıkıntı yaşanabilir. ( Zaman açısından)

                                                                                ÖNEMLİ BİLGİLER

En az seyahatten 36 saat önce tüm bu evrakların acentamıza teslim edilmesi gerekmektedir. Bizde vizenizin siz gitmeden hazır olması için evraklarınızı önceden Adaya gönderip onayını alacağız. Sizler de seyahat günü Sakız limanında fazla beklemeden vizenizi alabileceksiniz. 

Vize 15 gün içinde olmak kaydıyla TEK GİRİŞLİ olacak ve bilet ve otel rezervasyonunuzun belirtildiği günler için geçerli olacaktır. Vize süresini geçirirseniz 600 Euro cezası vardır. Yolcudan kaynaklı herhangi bir problem yüzünden vize alınamzsa para iadesi yapılamaz..

                                                   **   Vize Başvuru Formu  için tıklayınız.                                                       

                                                   **   Kapı Vizesi Kapak Formu  için tıklayınız.

                                                                    **    Örnek Kapı Vizesi Başvuru Formu   için tıklayınız.