Lütfen Tüm Bilgileri Doldurun.
Gemi Kapasitesi Dolu
Geçersiz Tarih Aralığı
Satış ve Taşıma Kuralları

SATIŞ VE TAŞIMA KOŞULLARI

Genel Şartlar

Çeşme ve Sakız adası ( Chios )arasında yapılacak bu seyahatte, taşıyanın yapacağı yolcu ve bagaj ulaştırması, Türk Ticaret Kanunu'nun Deniz Ticaretine hükmeden kurallarına, 1974 Atina Konvansiyonunca belirlenmiş kurallara ve " Tamer Tur Turizm Seyahat Gemicilik San. ve Tic. Ltd. Şti.'nin aşağıda belirtilen kurallarına bağlıdır. Sözü geçen kural ve koşullar Taşıyanın sorumluluğunu düzenler ve birçok hallerde sınırlandırır.

Tamer Tur Turizm Seyahat Gemicilik San. ve Tic. Ltd. Şti.’ye ait olan www.chiossunrisetours.com.tr web adresinden yapılan tüm rezervasyonlar sadece Türkiye genel acenteliğini yaptığımız Çeşme – Sakız Adası (Chios) arasında seferler yapan Sunrise Lines Ltd. Şirketi’ne ait F/B San Nicolas ve F/B Oınoussaı III feribotları içindir.

Rezervasyon ve İptal İşlemleri

Sitemizden yapılan rezervasyon bilet yerine geçmez. Bilet, ödeme yapıldığı anda şirketimizce düzenlenecek, talep etmeniz halinde adresinize ya da e-mailinize postalanacak, aksi halde hareket tarihinde, check – in işlemleri sırasında liman ofisimizde yolcularımıza verilecektir . İnternetten yapılan rezervasyonlarda geri iade ve iptal yapılmamaktadır. Ancak, feribot hareket saatinden 24 saat öncesine kadar bildirilen durumlarda rezervasyon, aynı güzergah ve aynı kişiler için bu tarihten itibaren 6 ay süre ile geçerli olacak şekilde açığa alınabilir. Yapılan rezervasyonlar şahsa aittir, başkasına devredilemez. Ayrıca sitede rezervasyon esnasında belirtilen çocuk ve bebek yaşları, check in esnasında kontrol edilecektir. Yanlış bilgi verilmek suretiyle yapılan rezervasyonlardaki fiyat farkı alıcıdan tahsil edilecektir.

Gemiye Biniş ve Yolculuk

Yapılan rezervasyonlarda belirtilen kalkış saatinden 45 dakika önce Çeşme Ulusoy Limanı check-in ofisimizde olunması gerekmektedir. Aksi takdirde doğacak sorunlardan şirketimiz sorumlu değildir. Gemiyi kaçırma durumunda herhangi bir geri iade yapılmaz ancak aynı biletle şirketimizin bundan sonraki seferine dahil olunabilir. Satın alınmış olunan biletler için herhangi bir numaralandırma yapılmamaktadır. Yolcularımız boş buldukları alanda, tercih ettikleri koltukta seyahat edebilirler.

Bagaj

Yolcu üzerinde, bagajında ya da aracında, insan sağlığı açısından zararlı ve tehlikeli durum ihtiva eden maddeler (yanıcı, patlayıcı, kesici vb.) ve eşyalar kesinlikle taşınmaz. Bu durumla ilgili doğabilecek zararlardan şirketimiz sorumlu tutulamaz.

Evcil Hayvan

Yolcu beraberinde ya da araç ile kedi, köpek, kuş gibi hayvan taşınması yasaktır. Canlı hayvanlar Türk ve Yunan makamlarınca talep edilen her türlü belge ve veteriner raporları olması halinde özel kafeslerinde bagaj bölümlerinde taşınabilir. Bu şartların sağlanmaması neticesinde meydana gelebilecek ölüm, sakatlanma ya da belge eksikliğinden yetkili makamlarca kesilecek cezadan şirketimiz asla sorumlu tutulamaz.

Sefer Tarifeleri ve Sefer İptalleri

Türkiye ya da Yunanistan tarafında olabilecek grev, kötü hava şartları ya da feribot arızası gibi durumlarda taşıyıcı firma olan Sunrise Lines Ltd. seferi tümüyle iptal veya başka gün ve saate erteleme hakkına sahiptir. Ancak belirtilen gün ve saatte aynı hatta sefer yapan başka bir firma gemisinde bulunan müsaitlik durumuna göre yolcular herhangi bir ekstra ücret talep edilmeden veya geri iade yapılmaksızın bu gemiye aktarılacaktır.

İndirimler

En az 10 kişilik bir grup olmak kaydı ile tarafınıza uygulanabilecek indirimler konusunda 0232 712 79 32-33 nolu telefonlardan bizlere ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Seyahat Sınırlaması

16 yaşından küçük çocuklar mutlaka ebeveynleri eşliğinde seyahat etmelidirler. Hamileliği 6 ayı geçmiş yolcularımızın doktorlarından alacağı seyahat edebilir raporu ile gelmeleri gerekmektedir. Aksi halde doğabilecek olumsuzluklardan şirketimiz sorumlu tutulamaz.

Vize, Pasaport ve Gümrük Mevzuatı

Ulaşımın sağlanabilmesi için yolcular, yürürlükte bulunan şart ve mevzuata uymak mecburiyetindedirler. Türk Pasaportlarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti damgası bulunması halinde Yunanistan’a giriş yapılamaz. Ayrıca yeni Schengen mevzuatı gereği pasaportunuzun geçerlilik süresi minimum 3 ay olmalıdır. 3 aydan az süresi kalmış bir pasaportl ile vize süreniz devam etsa dahi seyahat edemezsiniz.

Taşıyanın Ünvanı : SUNRISE LINES LTD. 28 kanari Str. Chios - GREECE

Türkiye Genel Satış Yetkilisi : Tamer Tur Turizm Seyahat Gemicilik San. ve Tic. Ltd. Şti / Chios Sunrise Tours

Şirketimiz vasıtasıyla internet ortamında rezervasyon yapan tüm müşterilerimiz yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılır. İhtilaf halinde Çeşme Mahkemeleri yetkilidir.