Lütfen Tüm Bilgileri Doldurun.
Gemi Kapasitesi Dolu
Geçersiz Tarih Aralığı

Kuzey Sakız

  • PROGRAM
  • ÖZELLİKLER
  • AÇIKLAMA
  • SATIN AL

KUZEY CHIOS TURU
VOLISSOS – AGIA MARKELLA – KARDAMYLA – LAGADA – CHIOS

Saat en geç 09:00’da pasaport ve check – in işlemlerimiz için Ulusoy Çeşme Limanında buluşuyoruz. 09: 30’da hareket eden feribotumuzla yaklaşık 45 dakikalık eğlenceli bir yolculuktan sonra Sakız Adası’na varıyoruz. Pasaport işlemlerinin bitiminde limanda bizi bekleyen otobüsümüze geçiyor ve turumuza başlıyoruz.  İlk durağımız, kuzey ve batı Sakız’ın en önemli yerleşim yeri, şehir merkezine 40 km uzaklıkta olan Volissos. Volissos geleneksel mimarisini muhafaza etmiştir ve kuzeybatısında Sakız en önemli mimari yapıtlarından olan kalesi ile ünlüdür. Kısa bir moladan sonra Sakızın koruyucusu sayılan Agia Markella Manastırı’na  hareket ediyoruz.

Sonra Adanın kuzeydoğu ucuna doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Lymnos ve Pytios arasında öğle yemeği için mola veriyoruz. Sonra Kardamyla’ya varıyoruz. Yunanistan'ın önde gelen denizcilerinin büyük bir kısmını bu köyden geldiği bilinmektedir. Kardamyla’nın sembolü olan "Kardamylite denizci" heykeli köy limanındadır. Kardamyla, yukarı köy ve Marmaro olarak iki büyük köye ayrılır.

Bir sonraki durağımız Lagada, kuzey Sakızın en önemli turistik bölgelerinden biridir. Lagada körfezinin sağ kıyısında kurulmuş bir denizci köyüdür. Köyün adı, zeytin ağaçlarıyla dolu küçük bir ova ile deniz kıyısına doğru açılır geniş bir vadi (dağ geçidi) arasında kurulmuş olmasından geliyor. Deniz kıyısı boyunca taze balık ve yerel lezzetler sunan birçok geleneksel tavernalar var. Kahve için kısa bir mola veriyoruz ve daha sonra Sakız Adası şehir merkezine dönmek için hareket ediyoruz.


Günübirlik

Volisos-Kardamyla-Lagada
Yetişkin Fiyat : 20,00 € Çocuk Fiyat (7-12) : 10,00 € Bebek Fiyat (0-6) : 0 €
Katılmak İstediğiniz Tur Tarihi :
Kişi Sayısı (Bebek Dahil) :